KTFR-140CB10A & KTRR-141CB10A
HomeProduct Part NumberKTFR-140CB10A & KTRR-141CB10A
  • Accessories
    Accessories
  • Air Bag - Coil Insert
  • Air Filter Wrap
    Air Filter Wrap
  • Air Filters
    Air Filters
  • Air Filters - Dry Flow
    Air Filters - Dry Flow
  • Air Filters - Intake Kit Replacement
  • Air Filters - Stock Replacement
  • Air Filters - Universal (Cone)
    Air Filters - Universal (Cone)
  • Air Intake Parts
  • Air Intake System
    Air Intake System
  • BEST SELLER
  • Brake Discs
  • Brakes Pads
  • Bush
    Bush
  • Cabin A/C Filter
  • Catback Exhaust
  • Coil Springs
  • Coil Springs Spacers ( PU )
  • Control Arms
    Control Arms
  • DragLinks /Tie Rods
  • Filter Cleaning Kits
  • Fuel Tanks - Aluminium
  • Leaf Springs
  • Levelling Kits
    Levelling Kits
  • Mufflers - Universal
  • NEW Arrivals
  • Nylon Ropes
  • Oil Catch Can
  • Oil Filters
  • Panhard Rods
    Panhard Rods
  • Shock Absorbers
    Shock Absorbers
  • Skid Plates - Aluminium
  • Soft G-Shackles
  • Steering Dampers
  • Suspension Parts
  • Sway Bar Links
    Sway Bar Links
  • Sway Bars
  • Tail Shaft Spacer
  • Torison Bars
  • Tracking Equipments & Receivers
  • Trailing Arms
  • Valve Breather Filters
  • Water Tank - Aluminium
  • Wheel Spacers
    Wheel Spacers
Close
Search
Product categories
  • Air Bag - Coil Insert
    • Air Intake Parts
  • BEST SELLER
  • Brake Discs
  • Brakes Pads
  • Cabin A/C Filter
  • Catback Exhaust
  • Coil Springs
  • Coil Springs Spacers ( PU )
  • DragLinks /Tie Rods
  • Filter Cleaning Kits
  • Fuel Tanks - Aluminium
  • Leaf Springs
  • Mufflers - Universal
  • NEW Arrivals
  • Nylon Ropes
  • Oil Catch Can
  • Oil Filters
  • Skid Plates - Aluminium
  • Soft G-Shackles
  • Steering Dampers
  • Suspension Parts
  • Sway Bars
  • Tail Shaft Spacer
  • Torison Bars
  • Trailing Arms
  • Valve Breather Filters
  • Water Tank - Aluminium
Filter By Brand
  • King Springs (1)
Search
  • Hot
    -50%
    (0 review)
    PROCOMM Synthetic Soft Shackle 18 TON Capacity – 10mm x 500mm (18000 Kg / 39683 Lbs.)
    120.00 AED Original price was: 120.00 AED.60.00 AEDCurrent price is: 60.00 AED.
    Add to cart
  • -58%
    (0 review)
    PROCOMM Synthetic Soft Shackle 12 Ton Capcity- 8mm x 500mm (12000 Kg / 26455 Lbs)
    120.00 AED Original price was: 120.00 AED.50.00 AEDCurrent price is: 50.00 AED.
    Add to cart
  • Hot
    -20%
    PROCOMM Heavy Duty SWAY BAR REAR – 32MM DIA – TOYOTA LAND CRUISER 200 Series – 2008-2021
  • -11%
    Quick View
    King Comfort Blue Coil Springs SUZUKI JIMNY 1.5″ UP – 2024 on
    -16%
    Quick View
    KING Comfort BLUE Coil Springs TOYOTA LAND CRUISER 300 Series 2022 ON – Standard +10mm Lift
  • -11%
    King Yellow Coil Springs SUZUKI JIMNY 1.5″ UP – 2024 on
  • -8%
    PROCOMM 2.0 Suspensions Kit with Reservoir / 8 Compression Adjustable – JETOUR T2 – 2023 ON
    Read more
  • -25%
    PROCOMM LEVELLING KIT – TOYOTA TUNDRA 2008-2021 – 3″ FRONT AND 2″ REAR
    -11%
    KING Coil Springs TOYOTA LAND CRUISER 300 Series 2022 ON – Standard +50 mm Lift (150 Kgs Load)
    -16%
    KING Yellow Coil Springs TOYOTA LAND CRUISER 300 Series 2022 ON STANDARD HEIGHT
  • -19%
    TOUGH DOG Adjustable Steering Damper TOYOTA LAND CRUISER 78/79/80 Series – 2000 ON
    -20%
    PROCOMM 2.5 BODY Finn Tube With Reservoir 24 Adjustable – NISSAN PATROL Y60-Y61 (V2)
    -8%
  • -23%
    KING Springs Yellow Coil Springs Nissan Patrol Y62 – 2010 ON – 2″ LIFT (300 Kgs Load )
  • -11%
    Afe Magnum FLOW Pro DRY S Air Filter – 5F x 8B(INV) x 7T (INV) x 9H (PART 51-74110 GMC Sierra 2014-2019 GT Momentum Replacement Filter )