KJFR-31CB & KJRR-35CB
HomeProduct Part NumberKJFR-31CB & KJRR-35CB
  • Accessories
    Accessories
  • Air Bag - Coil Insert
  • Air Filter Wrap
    Air Filter Wrap
  • Air Filters
    Air Filters
  • Air Filters - Dry Flow
    Air Filters - Dry Flow
  • Air Filters - Intake Kit Replacement
  • Air Filters - Stock Replacement
  • Air Filters - Universal (Cone)
    Air Filters - Universal (Cone)
  • Air Intake Parts
  • Air Intake System
    Air Intake System
  • BEST SELLER
  • Brake Discs
  • Brakes Pads
  • Bush
    Bush
  • Cabin A/C Filter
  • Catback Exhaust
  • Coil Springs
  • Coil Springs Spacers ( PU )
  • Control Arms
    Control Arms
  • DragLinks /Tie Rods
  • Filter Cleaning Kits
  • Fuel Tanks - Aluminium
  • Leaf Springs
  • Levelling Kits
    Levelling Kits
  • Mufflers - Universal
  • NEW Arrivals
  • Nylon Ropes
  • Oil Catch Can
  • Oil Filters
  • Panhard Rods
    Panhard Rods
  • Shock Absorbers
    Shock Absorbers
  • Skid Plates - Aluminium
  • Soft G-Shackles
  • Steering Dampers
  • Suspension Parts
  • Sway Bar Links
    Sway Bar Links
  • Sway Bars
  • Tail Shaft Spacer
  • Torison Bars
  • Tracking Equipments & Receivers
  • Trailing Arms
  • Valve Breather Filters
  • Water Tank - Aluminium
  • Wheel Spacers
    Wheel Spacers
Close
Search
Product categories
  • Air Bag - Coil Insert
    • Air Intake Parts
  • BEST SELLER
  • Brake Discs
  • Brakes Pads
  • Cabin A/C Filter
  • Catback Exhaust
  • Coil Springs
  • Coil Springs Spacers ( PU )
  • DragLinks /Tie Rods
  • Filter Cleaning Kits
  • Fuel Tanks - Aluminium
  • Leaf Springs
  • Mufflers - Universal
  • NEW Arrivals
  • Nylon Ropes
  • Oil Catch Can
  • Oil Filters
  • Skid Plates - Aluminium
  • Soft G-Shackles
  • Steering Dampers
  • Suspension Parts
  • Sway Bars
  • Tail Shaft Spacer
  • Torison Bars
  • Trailing Arms
  • Valve Breather Filters
  • Water Tank - Aluminium
Filter By Brand
  • King Springs (1)
Search
  • -13%
    Quick View
    (0 review)
    Tough Dog Steering Stabilizer – 9 Adjustable for Nissan Patrol Y61 2002 -2022
    750.00 AED Original price was: 750.00 AED.650.00 AEDCurrent price is: 650.00 AED.
    Add to cart
    Superb road handling characteristics · 35mm bore for heavy-duty use · Eliminate shimmy · 2 Year/40,000 km warranty · Large range to suit most 4WD…
  • -13%
    Quick View
    (0 review)
    TOUGH DOG Steering Damper With 9 Adjustable – SUZUKI JIMNY 2019 on
    Add to cart
  • Hot
    -38%
    PROCOMM 2.0 Body Steering Damper With 9 Adjustable – SUZUKI JIMNY 2019 on
  • -4%
    TOUGH DOG SHOCKS NISSAN PATHFINDER R50 95-99 & 99-2004 R50 I II III
  • Hot
    -21%
    Tough Dog 41mm Bore Foam Cell Shocks – Toyota Hilux Pickup Coil/ Leaf 2016 ON
    Read more
  • -9%
    Tough Dog BMX Series 45mm Adjustable Toyota Land Cruiser 200 Series 2008-2021 ( Sturt Assy Front and Rear 45mm Shocks ) Lift 40mm
    Read more
    -21%
    Tough Dog 45mm Body Foam Cell – BMX SERIES Shocks with 9 Adjustable for NISSAN PATROL Y60/61
    45mm internal bore 70mm external casing 22mm chrome plated rod High temperature, all weather oil Foam cell technology 9 Stage external adjustment Additional welding on…
  • -11%
    King Yellow Coil Springs SUZUKI JIMNY 1.5″ UP – 2024 on
  • -11%
    King Comfort Blue Coil Springs SUZUKI JIMNY 1.5″ UP – 2024 on
  • -18%
    King Blue Comfort Coil Springs SUZUKI JIMNY 2.0″ UP – 2019-2023
  • -11%
    King Blue Comfort Coil Springs SUZUKI JIMNY 1.5″ UP – 2019-2023
  • -14%
    Super Pro Radius Arm To Diff Mount Bush Kit – Offset (For lifted Vehicles 55mm lift) – NISSAN PATROL Y60-Y61